Szybki kurs tworzenia www - Oprogramowanie | Programy komputerowe

Ostatnio dodane

Szybki kurs tworzenia www

Nie wiesz jak stworzyć własną stronkę internetową? Chciałbyś, aby Twoja firma była bardziej rozreklamowana i miała stronę? Oto bardzo przyspieszony kurs tworzenia stron internetowych językiem HTML: HTML- czyli Hypertext Markup Language (hipertekstowy język znakowania) to język, który służy do znakowania dokumentów, które są publikowane w Internecie. Dokument napisany w html-u to zwykły plik tekstowy, który jest napisany z rozszerzeniem .htm bądź .html. Język html to treść jaką chcemy wstawić na stronę- czyli tekst bądź obrazek oraz właściwe znaczniki. Znaczniki bezpośrednie przekładają się na wygląd całej strony www w przeglądarce. Jak się za to zabrać? Jak zacząć pisanie takiej strony? Otóż gdy ktoś wchodzi na daną stronę, przeglądarka musi wiedzieć, jak strona jest napisana (jaki to rodzaj dokumentu). Tworząc stronę musimy więc poinformować ją odpowiednimi oznaczeniami. Jeśli dokument jest zgodny z HTML 4.0, powinno to wyglądać tak:

Dokument ponadto powinien zawierać jeszcze trzy rzeczy:
- te oznaczenia otwierają i zamykają cały dokument.
- tu znajduje się nagłówek dokumentu
- tu zawiera się konkretna treść dokumentu
Gdy dowiedzieliśmy się o podstawowych znacznikach, pora poznać i inne.
Między znacznikami i umieszcza się także:
czyli tytuł dokumentu
to link- odnośnik do innego dokumentu
arkusz stylu dokumentu
przekazuje informacje do serwerów i użytkowników
Inne znaczniki to m.in.:
- pogrubienie tekstu
- podkreślenie tekstu
- pochylenie tekstu
- zmienia kolor
- zmienia rozmiar tekstu
Najlepiej jednak poszukać w Internecie wszystkich znaczników, ponieważ jest ich naprawdę całe mnóstwo i ciężko by było je tu wszystkie opisać. Jak dodawać obrazki na stronę internetową? Aby dodać obrazek wpisuje się:
można także dopisać „BORDER” , co ustawia grubość obramowania Np.:
Są jeszcze setki innych możliwości dla stron pisanych w htmlu. Jednak nie jest to takie łatwe jak widać i warto poczytać kilka poradników na ten temat.
Jeśli jednak nie mamy do tego głowy ani cierpliwości- skorzystajmy z usług specjalistów, którzy stworzą dla nas taką stronę za ok. 600-1000zł. Oni zrobią to naprawdę szybko i solidnie oraz tak, jak my sobie tego życzymy. My tylko ustalimy grafikę oraz teksty na stronie, opowiemy o naszej wizji, koncepcji strony, a specjaliści w kilka dni wszystko zrobią za nas. Nie jest to tania usługa, jednak warto trochę zapłacić, aby mieć bardzo dobrą i profesjonalnie wyglądającą stronę internetową, dzięki której możemy zyskać klientów. Dzisiejszy świat kręci się bowiem wokół Internetu i to właśnie tu można łatwo znaleźć prawie każdą firmę w każdej dziedzinie. To właśnie tu ludzie szukają praktycznie wszystkiego. A więc i Ty musisz zamieścić tu swoją firmę. Pamiętaj jednak, że strona internetowa musi być stworzona ze smakiem i gracją. Musi przyciągać klientów, a nie odpychać!

Warto zobaczyć

Nasze propozycje